ImpaktAgenție imobiliară

Cariere

Devino agent imobiliar

Îți dorești un loc de muncă competitiv, unde să ai ocazia să te dezvolți atât pe plan profesional cât și pe plan personal, și unde să ai șansa la câștiguri financiare majore, proporționale cu munca și implicarea ta? Atunci postul de consilier imobiliar poate fi potrivit pentru tine! Impakt Imobiliare îți oferă posibilitatea de a lucra într-un mediu productiv, într-o echipă tânără și motivată, și într-un spațiu dedicat educației și dezvoltării personale.

Beneficiile tale:

  • Vei obține câștiguri financiare proporționale cu propria implicare (bazate pe comision)
  • Vei beneficia de suport tehnic, juridic și managerial
  • Vei avea parte de sesiuni de training alături de managerii noștri, de traineri și profesioniști în domeniul tău de activitate
  • Îți vei desfășura activitatea într-un spațiu modern, având acces la toate instrumentele de lucru necesare pentru a-ți atinge obiectivele
  • Făcând parte din echipa noastră te vei alătura unor oameni motivați, proactivi și cu dorință de dezvoltare continuă
  • Vei avea acces la o bază de date construită și perfecționată special pentru a facilita activitatea de consilier imobiliar și vei primi un portofoliu de clienți

Descrierea jobului/ Ce vei avea de făcut:

  • Vei cerceta piața să vezi ce proprietăți sunt valabile pe piață, și pentru ce tip de proprietăți există cerere
  • Te vei întâlni cu proprietarii și cu clienții spre a-i contracta, a viziona proprietățile și a le introduce în propriul portofoliu
  • Vei consilia vânzătorul/proprietarul de chirie în alegea prețului corect pentru orice proprietate, ca sa se poată vinde/închiria la un preț corect, și într-un timp scurt
  • Vei face prezentarea proprietăților, unde vei evidenția avantajele acestora
  • Vei promova pe toate canalele media, online și offline
  • Vei informa clienții care au cereri asemănătoare cu ofertele tale de acestea
  • Vei consilia clienții care sună pentru proprietăți, aflând dacă există ceea ce caută ei, și ce doresc să cumpere/închirieze
  • Vei trimite rapoarte proprietarilor, vei informa proprietarii despre persoanele interesate, iar dacă s-au făcut oferte, le vei prezenta acestora
  • Vei face vizionări la proprietăți cu clienții interesați de acestea după ce li s-a identificat nevoia
  • Vei fi prezent la fiecare etapă a tranzacționării pentru a facilita decurgerea negocierii într-un mod constructiv
  • Vei ajuta vânzătorul la obținerea tuturor actelor și documentelor necesare pentru finalizarea tranzacției
  • Vei programa la notar tranzacția și vei asista la finalizarea acesteia în cel mai bun mod, te vei asigura ca toate persoanele implicate în tranzacție sa fie mulțumite

Candidatul ideal are următoarele valori:

  • Integritate
  • Respect
  • Seriozitate
  • Transparență
  • Dedicare
  • Profesionalism

Dacă simți că aceste criterii te reprezintă, nu ezita să aplici pentru postul nostru de consilier imobiliar!

Dacă ai încredere în tine și vrei să faci parte din echipa noastră, așteptăm CV-ul tău!

Fișierul trebuie să aibă extensie .pdf
Sunt de acord cu procesarea datelor mele cu caracter personal introduse mai sus, cu Termenii și condițiile de utilizare și cu Politica de protecție a datelor.